Sesja małżeńska z fotografem – lepiej wykonaj makijaż próbny

Przygotowania do własnego ślubu dla większości kobiet będą czasem załatwiania przeróżnych spraw. Na tym etapie warto więc znaleźć chociażby jeden dzień, który przeznaczy się na wizytę w profesjonalnym salonie wizażu, podczas której można będzie wypróbować różne odmiany makijażów ślubnych. Warto je bowiem sprawdzić przed dniem ślubu, w którym to niczego nie można już będzie zmienić. Makijaż próbny ślubny to taki weselny must-have. Dzięki wykonaniu próbnej wersji ślubnego makijażu każda kobieta może sama ocenić, czy jest ona tym, o czym rzeczywiście marzyła i czy czuje się w niej dobrze, komfortowo oraz… wyjątkowo!

Wizyta w salonie wizażu

Oczywiście panna młoda sama może zadecydować o tym, kiedy chce udać się do salonu wizażu na makijaż próbny, jednakże w większości przypadków jest on wykonywany na dwa miesiące, a przynajmniej na jeden miesiąc przed imprezą. Przeznacza się na niego taką ilość czasu, jaka tylko okaże się konieczna. Najczęściej trwa on oczywiście przynajmniej dwukrotnie dłużej niżeli „oficjalny” makijaż ślubny, dlatego każda kobieta, która na coś takiego się wybiera, powinna zarezerwować sobie przynajmniej ze dwie godziny. Czasem też wizażystki zastrzegają sobie prawo do wykonywania makijaży ślubnych wyłącznie podczas standardowych dni roboczych, czyli od poniedziałku do piątku. Z czego to wynika?

Zarezerwuj wizytę wcześniej

Otóż wesela i śluby najczęściej odbywają się jednak podczas weekendów, dlatego w soboty i niedziele makijażystki są zajęte wykonywaniem tych oficjalnych makijaży ślubnych, tak więc nie mają już czasu na to, by jeszcze do tego zajmować się makijażami próbnymi, mimo wszystko mniej ważnymi. Szczególnie problematyczne jest to w większych miastach. Np. w Warszawie lub w Krakowie musimy zarezerwować wizytę na kilka tygodni wcześniej. Będąc z Krakowa powinniśmy odwiedzić portal https://www.malopolski.pl, znaleźć dobry salon makijażu i pomówić o wolnym terminie. Warto po prostu to wszystko dogadać. Jeżeli z jakiegoś powodu okaże się, że przyszła panna młoda ma czas na ślubny makijaż próbny wyłącznie w sobotę lub niedzielę, wizażystka na pewno pójdzie jej na rękę i obsłuży ją podczas weekendu. Wszystko jest kwestią zawartej między nimi umowy. A to jednak ważne, by wizażystka z panną młodą umiały się ze sobą porozumieć.

Zanim uchwyci się fotograf, wypróbuj makijaż ślubny

Sam makijaż próbny nie polega zresztą wyłącznie na pomalowaniu twarzy. W jego trakcie dochodzi do licznych długich dyskusji, podczas których wizażystka wraz z panną młodą omawia różne elementy przygotowywanego make-upu. Wspólnie próbują dopasować go nie tylko do urody, ale też i do przygotowanej stylizacji, czyli sukni ślubnej, welonu oraz zaplanowanej fryzury. Makijaż próbny ślubny może mieć też określoną wybraną kolorystykę. Niekoniecznie musi być klasycznie biały czy srebrny, jednakże to też trzeba ustalić.